Po obejrzeniu Webinariu mogą się pojawić kolejne pytania na które tutaj odpowiem i dam odnośniki do materiałów dodatkowych.

1 stronne instrukcje dla Ciebie i Twojego klienta:
Jak wypełnić druk ZAW-FA? Instrukcja TUTAJ
Jak wygenerować token w KSeF? Instrukcja TUTAJ

Domyślam się iż z każdą godziną, dniem pojawiają się nowe pytania „czy moje dokumenty się nadają”, „jak to będzie działać z moim programem księgowym” czy „jak najlepiej przekonać klientów do dostarczania dokumentów”.

Jeśli to lub jakieś inne pytanie się pojawi to zapraszam do umówienia się na indywidualną bezpłatna rozmowę wybierając odpowiedni termin poprzez kalendarz dostępny tutaj. w trakcie której możemy przez telefon i/lub zdalne połączenie:

  • przetestować odczyt dokumentów,
  • odpowiednio je opisać projektami, MPK itp,
  • przenieś do programu księgowego na którym pracujesz który będziemy mieli w wersji demonstracyjnej.

Z doświadczenia wiem iż pierwszym krokiem do wprowadzenia zmiany sposobu pracy (który był praktykowany ostatnie 20+ lat) jest przekonanie zespołu małymi krokami. Spisaliśmy nasze doświadczenia z biur rachunkowych gdzie dowiesz się jak najlepiej wdrożyć elektroniczny obieg dokumentów w firmie i z klientami. Dowiedź się z wpisu na naszym blogu: https://best-it.pl/saldeosmart/jak-wprowadzic-elektroniczna-wymiane-dokumentow/

Odnośnie tego co było omawiane na webinarze to:

Ile dokumentów może przetworzyć 3 pracowników księgowych?

Bez SaldeoSMART

Z SaldeoSMART

Statystycznie księgowy w ciągu miesiąca jest w stanie wprowadzić i obsłużyć firmy które dostarczają około 1000 dokumentów co dla zespołu 3 osobowego daje około 3000 dokumentów miesięcznie. 

Dzięki SaldeoSMART ta ilość wzrasta o 2x-2,5x do 6000-7000 dokumentów miesięcznie przy tych samych kosztach stałych.
3000 x Twoja stawka za dokument = Zysk!

 

 Dzięki temu możemy zamiast obsługiwać w taki zespole 30 firm, zwiększyć ilość klientów do 50-60 przy tych samych kosztach stałych lokalu, wynagrodzeń itp.

 

Jak wyglądał by Twój biznes gdyby przychody wzrosły by podwójnie?

Wdrożenie w wersji online:
  • 1 serwer/program księgowy,
  • 3 stanowiska/użytkownicy,
  • 2h szkolenia w dniu wdrożenia,
  • 30 dni wsparcia BEZ LIMITU GODZIN,
  • 1499zł tylko 999zł netto.

Domyślnie takie wdrożenie świadczymy zdalnie. Jest możliwość realizacji wdrożenia z dojazdem – wycena indywidualna.

Dodatkowe usługi są świadczone wg poniższego cennika:
  • Konfiguracja dodatkowego stanowiska +100 zł netto.
  • Konfiguracja dodatkowego serwera/programu księgowego +399zł netto.
  • Konfiguracja skanera niedostarczanego od Best-IT +200zł netto.
  • Wsparcie zdalne po 30 dniowym okresie jest odpłatne w formie stałej opłaty z limitem godzin lub zależnie od wykorzystanego czasu za 119zł netto za godzinę wsparcia (8-16, pon-pt) rozliczane za każde rozpoczęte 15 minut (np wsparcie trwało 35 minut zaokrąglamy w górę do pełnych 15 minut czyli 0,75 godziny razy 119zł).

Jeśli rozważają Państwo ilość powyżej 5000 stron dokumentów to bardziej opłacalna będzie wersja lokalna jednak wymaga ona poza licencja własnego serwera, domeny itp. Zachęcam w takim wypadku do kontaktu osoby technicznej aby ustalić obecne środowisko i zaplanować alokację sprzętu.

 

Jeśli jest coś co stoi na na drodze do autostrady nowoczesnej obsługi dokumentów to zapraszam do umówienia na rozmowę wybierając odpowiedni termin poprzez kalendarz dostępny tutaj. Mogę podpowiedzieć jak dane wyzwanie rozwiązaliśmy w innym biurze. Jeżeli jest chęć to nie ma dziś wyzwań nie do przejścia.

Co sądzą o nas klienci?

„Program zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Jest intuicyjny. Odczyt dokumentów oceniam na jakieś 90%. Pozytywnie zaskoczyło mnie auto-uzupełnienie – tzn. miałam kilka faktur od tego samego kontrahenta jak w pierwszej uzupełniłam opis kategorii to w pozostałych uzupełniło się to z automatu. Na ten moment to bardziej ja korzystam z programu niż moi kontrahenci – ale myślę że z czasem i oni przekonają się do innej formy przekazywania dokumentów.” Iwona K. – Właściciel biura rachunkowego
„Jestem zachwycona tym programem – żałuję, że tak późno, ale tutaj muszę oddać, że przeszłam na Saldeo tylko i wyłącznie dzięki Best-IT! Co mi się podoba? Oszczędność czasu i papieru!” Agnieszka G.Z. – Właściciel biura rachunkowego
„Pan Hubert z dużym spokojem, cierpliwością i kompetencją nas obsługuje i wyjaśnia nam jak możemy ustawić schematy i kategorie. Wielkie dzięki Panie Hubercie! Pomocne jest także to, że możemy przez miesiąc, bez limitu, do Państwa dzwonić bo często pojawiają się sprawy , które można na bieżąco podpowiedzieć i iść dalej z konfigurowaniem i pracą.” Wojciech K. – Właściciel biura rachunkowego
„Najbardziej cenię u Was szybkość odpowiedzi oraz doprowadzanie tematów do końca, maile się „nie gubią”, zawsze jest chęć pomocy.” Natalia R. – Koordynator biura rachunkowego

Dołącz do grona zadowolonych klientów już dziś:  https://best-it.pl/zamow-saldeosmart/

Kilka ważnych punktów rozważając wdrożenie takiego narzędzia.
  • Jest to system z którego obecnie korzysta ponad 2500 biur rachunkowych w całej Polsce na ponad 40 różnych systemach księgowych, ale najważniejsze jest podejście danego biura do narzędzia. Nawet najlepsze narzędzie nie używane się nie przyda.
  • Narzędzie nie jest idealne (i nie będzie bo 99,99….%), ale umie sprawnie czytać na raz setki czy tysiące dokumentów z dużą skutecznością (taki dobry student z wieloma par oczu ;).
  • Biura które skanują dokumenty klientów osiągają mniejszą oszczędność niż kiedy biuro przestawi się na dokumenty dostarczane elektronicznie przez klientów (tu można przekonać w większości biur około 80% klientów na taką metodę średnio w ciągu około 6mc).
  • Nie ma na rynku skanerów które umieją rozpiąć dokumenty (klienci mogą dostarczać w jednej koszulce faktury, a w drugiej załączniki do nich) lub uzgodnić aby to klient dodawał bezpośrednio dokumenty przez zdjecia/skany.
  • Jeśli są jeszcze jakieś pytania/wątpliwości – proszę o kontakt bo mogę zaproponować rozwiązanie wykorzystane w innym biurze na dane wyzwanie.
Gorąco zachęcam do rozpoczęcia pracy z kilkoma firmami i stopniowo dołączać kolejne – wtedy to będzie przyjemna ewolucja. A nie jak rewolucja nowego wału, tfu, ładu.

Nie wiesz od czego zacząć?
Zacznij od:
  • pakietu Asystenta księgowego dla małego biura (10 firm) do 500 dokumentów,
  • wdrożenia,
  • własnego skanera/ poproszenie klientów czy mogą wysłać dokumenty elektronicznie,
  • każdy księgowy bierze 1-3 firm ok 150 dok i przez 2mc się tego uczy, a w 3 widać pierwsze namacalne efekty przyśpieszenia!

 

Bo każda podróż zaczyna się

od pierwszego kroku.

Zobacz najnowsze wpisy na naszym blogu:

Czy ewolucja papierowego obiegu dokumentów jest możliwa?

W dobie cyfryzacji, kiedy technologia przenika niemal każdy aspekt naszego życia, a sztuczna inteligencja zaczyna być obecna na każdym kroku, zarządzanie dokumentami również przechodzi rewolucję, choć zdecydowanie wolniej niż wiele inne aspektów zarządzania firmą. Elektroniczny obieg dokumentów - bo tak zwie się ta rewolucja - staje się coraz bardziej popularny w firmach na całym świecie. Ale czym właściwie jest elektroniczny obieg dokumentów i dlaczego warto go wdrożyć? Przyjrzyjmy się temu bliżej, porównując go z tradycyjnym obiegiem, zwanym jako papierowo-segregatorowym. Co to jest Elektroniczny Obieg Dokumentów? Elektroniczny obieg dokumentów to system zarządzania dokumentami w firmie za pomocą specjalistycznego oprogramowania, stoi on w opozycji do zarządzania dokumentami poprzez sekretariat, segregatory i tysiące kroków. Elektroniczny obieg umożliwia szybki przepływ informacji, automatyzację procesów oraz bezpieczne przechowywanie i archiwizację dokumentów. Dzięki niemu,...

Wypełnianie ZAW-FA

Czym jest ZAW-FA? Jest to zawiadomienie o nadaniu lub odebraniu uprawnień do korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur. Składają je podatnicy i podmioty nadające lub odbierające osobie fizycznej uprawnienia do korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur. Składa się je do właściwego naczelnika urzędu skarbowego. Można je złożyć na dwa sposoby: elektronicznie – poprzez pieczeń kwalifikowaną, papierowo – do właściwego urzędu skarbowego. Czym jest KSEF? KSEF - Krajowy System e-Faktur który działa od początku 2023 (w teorii). Jest systemem, pozwalającym na m.in. na wystawianie, przechowywanie i udostępnianiefaktur w sposób ustrukturyzowany dzięki indywidualnemu kontu w systemie KSeF lub za pośrednictwem systemu finansowo-księgowego zintegrowanego z KSEF podatnik będzie mógł wystawić e-fakturę. Odbiorca może fakturę podejrzeć oraz pobrać do pliku XML. Faktury są zbierane w systemie Ministerstwa Finansów (MF) dostępnym pod adresem https://ksef.mf.gov.pl/web/home a do celów testowych (bez...

KSEF – nowa rzeczywistość dla firm

Zobacz to na nagraniu z webinaru w linku poniżej lub przeczytaj poniższy artykuł:Artykuł będzie w przyszłości aktualizowany i tutaj pojawią się linki do aktualizacji. Czym jest KSEF? KSEF - Krajowy System e-Faktur który działa od początku 2023 (w teorii). Jest systemem, pozwalającym na m.in. na wystawianie, przechowywanie i udostępnianiefaktur w sposób ustrukturyzowany dzięki indywidualnemu kontu w systemie KSeF lub za pośrednictwem systemu finansowo-księgowego zintegrowanego z KSEF podatnik będzie mógł wystawić e-fakturę. Odbiorca może fakturę podejrzeć oraz pobrać do pliku XML. Faktury są zbierane w systemie Ministerstwa Finansów (MF) dostępnym pod adresem https://ksef.mf.gov.pl/web/home a do celów testowych (bez skutków prawnych) https://ksef-demo.mf.gov.pl/web/home. Faktura wysłana do KSeF która otrzymała numer KSeF jest traktowana na równi z fakturą papierową czy fakturą elektroniczną. W stosunku do praktyki rynkowej największą różnicą jest fakt że takiego dokumentu nie można...

KSEF – nowa rzeczywistość z perspektywy biura rachunkowego

Zobacz to na nagraniu z webinaru w linku poniżej lub przeczytaj poniższy artykuł:Artykuł będzie w przyszłości aktualizowany i tutaj pojawią się linki do aktualizacji. Czym jest KSEF?KSEF - Krajowy System e-Faktur który działa od początku 2023 (w teorii). Za jego pomocą można wystawić fakturę w sposób strukturyzowany i odbiorca może tak fakturę podejrzeć oraz pobrać do pliku XML. Faktury są zbierane w systemie Ministerstwa Finansów (MF) dostępnym pod adresem https://ksef.mf.gov.pl/web/home a do celów testowych (bez skutków prawnych) https://ksef-demo.mf.gov.pl/web/home Faktura wysłana do KSeF która otrzymała numer KSeF jest traktowana na równi z fakturą papierową czy fakturą elektroniczną. W stosunku do praktyki rynkowej to największą różnicą jest że takiego dokumentu nie można „podmienić” a więc albo wstrzymujemy się z wystawieniem faktury do ostatniego momentu albo będziemy więcej korygować 🙂 Uprawnienia – kto i jak można uzyskać dostęp do KSEFZanim omówimy kwestie wysyłki i...

Zagrożenie związane z tradycyjną usługą archiwizacji w biurze rachunkowy

W biurze rachunkowym archiwizacja dokumentów jest jednym z najważniejszych procesów, ponieważ wiele dokumentów finansowych musi być przechowywanych przez wiele lat. Jednakże, tradycyjna archiwizacja papierowa może być bardzo kosztowna i może wiązać się z pewnymi zagrożeniami dla dokumentów. Oto kilka zagrożeń, które można napotkać w przypadku archiwizacji dokumentów papierowych: Zagrożenia archiwizacji dokumentów papierowych Uszkodzenia fizyczne: dokumenty papierowe są podatne na uszkodzenia fizyczne, takie jak zalanie, pożar, wilgoć lub temperatura (faktury z drukarek termicznych tzw. paragonowe). W przypadku takiego uszkodzenia, dokumenty mogą zostać utracone na zawsze. Utrata dokumentów: w przypadku tradycyjnej archiwizacji papierowej istnieje ryzyko utraty dokumentów, ponieważ mogą być one umieszczane w różnych miejscach i nie zawsze łatwo je znaleźć np. zagubić się w transporcie między domem pracownika a biurem, Brak prywatności: dokumenty papierowe są trudne do zabezpieczenia...

Jak wprowadzić elektroniczną wymianę dokumentów

Czas to pieniądz mówi stare przysłowie. Doskonale o tym wiedzą biura rachunkowe, których większość prac spiętrza się w krótkim okresie pomiędzy otrzymaniem dokumentów od klienta a 20 dniem każdego miesiąca, kiedy trzeba wysłać pierwsze deklaracje. Karuzela związana z ciągłą zmianą przepisów i oczekiwania klientów, że biuro rachunkowe znajdzie odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości wymaga większego skupienia się na pracy merytorycznej. Wygospodarowanie większej ilości czasu na nią wymaga zredukowania do minimum czynności automatycznych i powtarzalnych. Aby osiągnąć ten cel wielu księgowych zaczęło używać do tego oprogramowania OCR. Skanowanie dokumentów stało się codziennością w wielu biurach rachunkowych, gdyż znacznie ograniczyło czas potrzebny na wprowadzania dokumentów do programu księgowego. Wielu klientów SaldeoSMART zauważyło, że proces ten można jeszcze skrócić dzięki elektronicznej wymianie dokumentów z klientami. Ale jak to zrobić? Moi klienci nigdy się na to nie...

SaldeoSMART a opór pracowników

Podczas prowadzenia rozmów dotyczących wprowadzenia SaldeoSMART spotkałem się z sytuacją, kiedy właściciel biura rachunkowego dostrzegał duże korzyści płynące z automatyzacji procesu wprowadzania faktur do programu księgowego, jednak spotykał się z dużym oporem pracowników. Efektem takiej sytuacji była rezygnacja z wprowadzania zmian lub niepełne wykorzystanie możliwości jakie daje program. Początkowe obawy i niechęć pracowników można jednak przełamać. Pracownicy boją się zmian Bez wątpienia możemy powiedzieć, że większość ludzi nie lubi zmian. Wolą pracować w otoczeniu znanym, korzystać ze sprawdzonych rozwiązań nawet jeśli są nieefektywne. Wprowadzenie innowacji zawsze budzi niechęć i powoduje stres. Ile razy słyszeliśmy narzekania na dotychczas używane programy lub metody pracy? Kiedy jednak pojawia się propozycja wprowadzenia zmiany mającej ją ułatwić okazuje się nagle, że „to co było do tej pory jest dobre”. Zaczyna pojawiać się opór. Jego bezpośrednie powody można najczęściej...